خانه / اخبار / استفاده‌ی غیرقانویی از رمزارزها در روسیه تحت جرائم پولشویی قرار میگیرد

استفاده‌ی غیرقانویی از رمزارزها در روسیه تحت جرائم پولشویی قرار میگیرد

الکساندر چرووتکین(Alexander Chervotkin) قاضی که در رابطه با این تغییرات اظهار نظر کرده است میگوید، پس از گذشته سه‌ سال از تصویب این حکم، رمزارزها به شکل گسترده‌ای توسط خلافکاران مورد استفاده قرار گرفته‌اند. وی برای اثبات حرف‌های خود به چند پرونده اشاره کرد که طی آن افراد خلافکار و فروشنده‌ی مواد مخدر اقدام به تبدیل رمزارز به ارز فیات کرده‌اند. آقای چرووتکین در نهایت به این نتیجه رسید که مقامات قانونی باید این تکنولوژی جدید را مورد بررسی قرار داده و قوانین جدیدی برای آن ارائه نمایند.

از این پس رمزارزهای بدست آمده از طریق جرم و جنایت و سپس تبدیل آن‌ها به ارز فیات، به عنوان پول‌شویی در نظر گرفته شده و به عنوان یک جرم کیفری با آن برخورد می‌شود.

به هرحال، دادگاه عالی روسیه از ارائه‌ی هرگونه تعریف قانونی برای رمزارز اجتناب کرده است، زیرا اصطلاحات مربوط به این صنعت هنوز توسط دولت روسیه معرفی نشده است. علاوه بر این، روند تبدیل رمزارزها به ارز فیات نمی‌تواند به تنها جرم اعلام شود، بنابراین دادگاه ابتدا باید ثابت کند که دارایی‌های دیجیتال موجود در پرونده به وسیله‌ی فعالیت‌های خلافکارانه به دست آمده است.

FATF‌

براساس گفته‌های چرووتکین، اصلاحات قانونی مذکور به منظور تطبیق با توصیه‌های گروه‌ ویژه‌ی اقدامات مالی بین‌المللی(یا FATF) در رابطه با فرایند‌های پولشویی، انجام شده‌اند. قرار است که FATF‌ به عنوان بخشی از اقدامات نظارتی خود، یک بازدید و سفر از پیش برنامه‌ریزی شده به روسیه داشته باشد.

لایحه‌ی رمزارزی روسیه که مراحل بازخوانی اولیه‌ی خود را در ماس ۲۰۱۸ پشت سر گذاشته،‌ از آن زمان تا به امروز برای ویرایش و بازبینی‌های بیشتر پس فرستاده شده است. در اواخبر ماه ژانویه رئیس مجلس نمایندگان پارلمان روسیه از قانون‌گذاران خواست تا کار بر روی لایحه‌های مربوط به اقتصاد دیجیتال را تسریع کنند. بحث و بازبینی مربوط به لایحه‌ی رمزارزی برای ماه مارس برنامه‌ریزی شده است.

علاوه بر این، پارلمان روسیه در نظر دارد تا پیشنهاد ساخت یک رمزارز دولتی با پشتوانه‌ی نفت را ارائه نماید. این رمزارز به نوعی یادآور رمزارز ملی دولت ونزوئلا با نام پترو(Petro با نماد PTR) است که در ماه فوریه‌ی سال گذشته معرفی شد و نتوانست به موفقیت برسد.

نظر شما در رابطه با این اصلاحات قانونی چیست؟ این قوانین چه تاثیری بر میزان استفاده از رمزارزها و پذیرش آن‌ها در جامعه‌ی روسیه خواهد داشت؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

درباره‌ی CryptoAdmin

همچنین ببینید

پرش بعدی بیت کوین 6000 دلار

پرش بعدی بیت کوین 6000 دلار

طبق گزارش CNBC، برایان کلی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری در زمینه ارز دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *