خانه / اخبار / استفاده از پتانسیل احراز هویت مبتنی بر بلاک‌چین در فیس‌بوک

استفاده از پتانسیل احراز هویت مبتنی بر بلاک‌چین در فیس‌بوک

مارک زاکربرگ مدیر فیس بوک گفت که به صورت بالقوه علاقه دارد که روند احراز هویت و ورود به سیستم فیسوک را به تکنولوژی بلاک‌چین مجهز کند.

آقای زاکربرگ در مصاحبه‌ی خود گفت:

من به بازگشت و استفاده از اعتبارسنجی غیرمتمرکز یا بلاک‌چینی فکر می‌کنم. گرچه هنوز راهی برای انجام این کار پیدا نکرده‌ام، اما این ایده اساسا پیرامون اعتبار سنجی و دسترسی به اطلاعات شما و خدمات مختلف است.

به گفته‌ی او، زمانی که به نرم‌افزار‌های شخص ثالث اجازه‌ی دسترسی به داده‌ها عطا شود، تکنولوژی بلاک‌چین می‌تواند به کاربران قدرت بیشتری بدهد.

کمپانی فیس‌بوک سال گذشته یکی از مهندسان ارشد خود با نام ایوان چنگ(Evan Cheng) را به عنوان مدیر مهندسی بخش تازه تاسیس بلاک‌چین منصوب کرد.

این کمپانی برای بررسی و تحقیق پیرامون تکنولوژی بلاک‌چین و همچنین کاربرد‌های بالقوه‌ی آن، در اوایل ماه می یک گروه کاری با سرپرستی دیوید مارکوس(David Marcus) تشکیل داد. حتی گزارشاتی منتشر شده که نشان می‌دهد فیس‌بوک به دنبال بررسی امکان توسعه‌ی رمزارز نیز بوده است.

کمپانی فیس‌بوک در بیانیه‌ای اعلام نموده‌:

همانند بسیاری از کمپانی‌ها دیگر، فیس‌بوک نیز به دنبال راه‌هایی جهت استفاده از قدرت‌های تکنولوژی بلاک‌چین بوده است.

براساس گزارشات، ترس از رسوایی‌های بیشتر در مورد اشتراک‌گذازی اطلاعات، یکی از دلایل احتیاط فیس‌بوک برای اجرایی‌سازی این تغییرات است.

وی در رابطه با این موضوع اظهار داشت:

شما اساسا اطلاعات خود را اختیار گرفته و آن را در برخی سیستم‌های غیرمتمرکز ذخیره می‌کند، و این حق انتخاب را دارید که به سیستم‌های مختلفی وارد شوید و یا از طریق واسطه‌ها این کار را نکنید. به نظر من چیز‌هایی زیادی در رابطه با این موضوع وجود دارد که می‌توان بسیار جذاب باشد.

 

درباره‌ی CryptoAdmin

همچنین ببینید

پرش بعدی بیت کوین 6000 دلار

پرش بعدی بیت کوین 6000 دلار

طبق گزارش CNBC، برایان کلی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری در زمینه ارز دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *