خانه / اخبار / افزایش جستجوی بیت کوین در گوگل

افزایش جستجوی بیت کوین در گوگل

به گزارشکریپتولند (cryptooland) بر اساس داده‌های گوگل ترندز، میزان جستجوی واژه «بیت کوین» در رشد اخیر قیمت ارزهای دیجیتال، تقریباً به میزان سه برابر قبلی خود رسیده است.

داده‌های حاصل از سرویس گوگل ترندز نشان می‌دهد که آمار جستجوی کلمه بیت کوین در انتهای روز دوم آوریل که بیت کوین شاهد یک صعود چشمگیر بود، از ۳۰ واحد به ۱۰۰ افزایش داشته است.

در شب دوم آوریل، بیت کوین قیمت خود را برای اولین بار در سال جاری به بیش از ۴,۵۰۰ دلار رساند و طی یک شب ۱۵ درصد افزایش قیمت را تجربه کرد.

اعداد در این درجه‌بندی که توسط الگوریتم‌های گوگل به دست آمده، میزان علاقه نسبی در بازه زمانی و ناحیه جغرافیایی مشخص شده را نشان می‌دهند. عدد ۱۰۰ بیانگر بیشترین میزان محبوبیت در آن بازه زمانی است. عدد ۵۰ نصف شدن محبوبیت عبارت را نشان می‌دهد و عدد صفر بیانگر نبود اطلاعات کافی برای آن عبارت است.

براساس داده‌ها، بیشترین میزان درخواست‌های جستجو از کشورهای نیجریه، هلند، آفریقای جنوبی، اتریش و سوئیس ثبت شده است.

افزایش 3 برابری جستجوی کلمه بیت کوین در رشد اخیر قیمت‌ها

در ایالات متحده نیز بیشترین جستجوی انجام شده برای واژه بیت کوین از ایالات کالیفرنیا، واشینگتن، نوادا، نیویورک و کلرادو به ثبت رسیده است.

در روز سوم آوریل، بیت کوین برای اولین بار از نوامبر ۲۰۱۸، قیمت ۵ هزار دلار را پشت سر گذاشت. بازار نیز ۳ روز پیاپی شاهد افزایش قیمت ارزهای دیجیتال بوده است.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال، تون ویس، در رابطه با علت احتمالی افزایش قیمت‌ها و با اعلام اینکه بیت کوین تفاوتی با سایر دارایی‌ها ندارد، اظهار داشت که الزاماً همیشه دلیلی برای رشد قیمت‌ها وجود ندارد و این می‌تواند تنها به خاطر سفته‌بازی باشد.

در این زمان به عقیده برخی، تبدیل پوند انگلیس به بیت کوین توسط سرمایه‌گذاران پیش از برگزیت، که طبق برنامه‌ریزی‌ها در میانه ماه آوریل انجام خواهد شد، عامل موثری در رشد قیمت‌ها بوده است. عده‌ای دیگر دلیل رشد قیمت‌ها را به معاملات الگوریتمی ارتباط دادند.

پادشاه رمز ارز ها، در حال حاضر در محدوده قیمتی 5019 دلار معامله می‌شود و نسبت به روز گذشته ۱.۱ درصد افت ارزش داشته است.

درباره‌ی CryptoAdmin

همچنین ببینید

صعود بیت‌کوین به ۱۵۰ هزار دلار تا چهار دیگر

صعود بیت‌کوین به ۱۵۰ هزار دلار تا چهار سال آینده

جاش ریجر(Josh Rager) یک تحلیل‌گر و سرمایه‌گذار صنعت رمزارزی اخیرا با انتشار یک پست توییتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *