خانه / معرفی ارزهای دیجیتال / بایت کوین (Bytecoin) چیست؟

بایت کوین (Bytecoin) چیست؟

بایت کوین (Bytecoin) یک ارز رمزپایه نامتمرکز و خصوصی است که با توجه به متن باز بودن آن، توسعه دهندگان نرم افزاری نیز امکان همکاری در توسعه دادن شبکه را دارند. بزرگترین مزیت استفاده از شبکه بایت کوین برای انجام تراکنش ها ناشناس، غیرقابل ردیابی و بدون کارمزد بودن است.

از طرفی از طریق این شبکه در سطح اینترنت می توانید به هر کجا انتقالات مالی داشته باشید. در ادامه به معرفی کامل تر بایت کوین و روش کار آن و همچنین تفاوت هایی که این ارز رمزپایه با ارز بیت کوین دارد می پردازیم.

ارجاع سریع :

مشخصات بایت کوین
الگوریتم ناشناس بودن بایت کوین
تفاوت بایت کوین با بیت کوین
کیف پول بایت کوین

مقدمه ای بر ارز رمزپایه بایت کوین (Bytecoin)

بایت کوین ارزی غیر قابل ردگیری است که از امضای حلقه ای CryptoNote برای ناشناس نمودن تراکنش ها استفاده می کند. از نظر کاربرد هایی که بایت کوین به عنوان یک سیستم پرداخت نقطه به نقطه دارد، بسیار شبیه به بیت کوین است.

بایت کوین از سال 2012 به عنوان یکی از اولین ارز های رمزپایه در حال توسعه است و تا همین چند وقت پیش هم، تیم پشت این سکه به صورت ناشناس فعالیت داشتند. حالا اما آن ها چند کانال ارتباطی ساخته اند و کمی از ناشناس ماندن خود کاسته اند و حتی تعداد جوامع محلی برای فعالیت ایجاد کرده اند.

زمان به سرعت می گذرد و نیاز به حریم خصوصی آنلاین و ناشناس ماندن در فضای مجازی از اهمیت بیشتری برخودار می شود. بایت کوین نیز همان طور که در ابتدا هم به آن اشاره کردیم، یک ارز رمزپایه نامتمرکز است که به شدت روی امنیت و حریم خصوصی تمرکز دارد و می توانید از آن برای دریافت و انتقال ارزش پولی با اطمینان از این که این تراکنش ها توسط شخص سومی ردگیری نمی شود، استفاده کنید.

در واقع به طور واضح تر سکه بایت کوین (BCN) ارز رمزپایه شبکه بایت کوین است. در زمان نوشتن این مقاله، سهم بازار این سکه 572 و حجم معامله روزانه 3 میلیون دلار آمریکا است. هدف شبکه بایت کوین، کار با ارز رمزپایه آن به طور موثر با هزینه کم است.
مشخصات بایت کوین (Bytecoin) از جنبه های مختلف

با داشتن یک سیستم محاسباتی (مانند کامپیوتر) می توانید در عملیاتی که در این شبکه صورت می گیرد، شرکت داشته باشید. به همین منظور، پردازش تراکنش ها در این شبکه نامتمرکز است که به یک شخص این امکان را می دهد که نه تنها فقط یک کاربر بلکه یک شریک در این شبکه باشد.

این که فقط می خواهید به طور مستقیم وارد معامله و خرید بایت کوین (BCN) یا در شبکه مشارکت داشته باشید و در ازای آن پاداش دریافت کنید، کاملا دست خودتان است.

راهکار

بایت کوین راه حلی برای شفاف بودن تراکنش هاست. با مخفی کردن آدرس عمومی با استفاده از الگوریتم امضای حلقه ای که به آن CryptoNight می گویند، کسی که زنجیره بلاک را مورد بررسی قرار می دهد نمی تواند افراد درگیر در یک تراکنش را تشخیص دهد. چون امضا های حلقه ای بیت چندین کاربر به اشتراک گذاشته می شود؛ شخصی می تواند تشخیص دهد که گروهی از کاربران تراکنشی را انجام داده اند ولی نمی تواند بداند که دقیقا کدام کاربر از این گروه بوده است!

درباره‌ی CryptoAdmin

همچنین ببینید

بیت تورنت (Bittorent) چیست؟

بیت تورنت (Bittorent) چیست؟

امروزه بسیاری از کاربران اینترنت با پروتکل همتا به همتای بیت ­تورنت که توسط شخصی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *