خانه / اخبار / دیدگاه SEC و CFTC در رابطه با تصویب ETF و قرارداد‌های آتی بیت‌کوین

دیدگاه SEC و CFTC در رابطه با تصویب ETF و قرارداد‌های آتی بیت‌کوین

در رویدادی با نام «سال پیش رو برای بازار سرمایه»، دو سازمان نظارتی ایالات متحده یعنی کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) و کمیته‌ی مبادلات آتی کالا(CFTC) در مرکز سیاست‌های دو حزبی، حضور به عمل آوردند و در رابطه با تصویب صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت‌کوین(ETFبیت‌کوین) و قرارداد‌های آتی بیت‌کوین نظرات خود را بیان نمودند.

هستر پیرس (Hester Pierce) به عنوان یک کمیسیونر از طرف کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده گفت:

در SEC ما میلی به ثبت یک ETF بیت‌کوین، یا محصول مرتبط با صندوق سرمایه‌گذاری قابل مبادله‌ی بیت‌کوین، نداشتیم. در این زمینه نگرانی من در رابطه با رویکرد‌های ما این است که به نظر می‌رسد یک رویکرد مبتنی بر میزان شایستگی در حال قضاوت در رابطه با بازار‌های زیرساختی بیت‌کوین است.

خانم پیرس ( Hester Pierce )  در ادامه سخنان خود بیشتر به ماهیت قانون‌گذاری نشده‌ی فضای رمزارزی پرداخت و گفت:

بازار‌های زیادی وجود دارند که هیچ کدام قانون‌گذاری نشده‌اند، اما با این اوصاف ما باز هم محصولات خود را بر روی این بازار‌ها ایجاد می‌کنیم.

 بریان کویینتنز (Brian Quintenz) کمیسیونر CFTC نیز نظرات خود در رابطه با این موضوع را اعلام کرد. به گفته‌ی وی ، برای اطمینان از اینکه قرارداد‌های آتی در مقابل هرگونه کلاهبرداری آسیب‌پذیر نباشند ، به صلاحیت و اختیارات قضایی نیاز است..

او همچنین اظهار داشت که کمیسیون مبادلات آتی کالا تنها در فضای مرتبط با کالا توانایی و صلاحیت‌های قضایی را در اختیار دارد، بنابراین بسیار مهم است که نهاد‌ها یک سازمان یکپارچه‌ی خودمختار برای بررسی روند ICOها تشکیل دهند.

درباره‌ی CryptoAdmin

همچنین ببینید

پرش بعدی بیت کوین 6000 دلار

پرش بعدی بیت کوین 6000 دلار

طبق گزارش CNBC، برایان کلی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری در زمینه ارز دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *