خانه / اخبار / سرمایه گذاری پی پال در بلاک چین

سرمایه گذاری پی پال در بلاک چین

شرکت پرداخت آنلاین پی پال، اولین سرمایه گذاری خود را در یک شرکت مبتنی بر فناوری بلاکچین تحت عنوان کمبریج بلاکچین (Cambridge Blockchain) انجام داد.

کمبریج بلاکچین، استارت‌آپی‎ست که با استفاده از دفاتر مشترک، مؤسسات مالی و دیگر شرکت‎ها را در مدیریت داده‌های حساس یاری می‎کند.  پی پال (PayPal)، غول پرداخت آنلاین، اولین سرمایه گذاری خود را در یک شرکت مبتنی بر فناوری بلاکچین انجام داد.

به گزارش کریپتولند  پی پال امروز اعلام کرد که به یک دوره سرمایه گذاری سری A در کمبریج بلاکچین (Cambridge Blockchain) ملحق شده است؛ استارت‌آپی که با استفاده از دفاتر مشترک، مؤسسات مالی و دیگر شرکت‎ها را در مدیریت داده‌های حساس یاری می‎کند.

نه پی پال و نه کمبریج بلاکچین، هیچ یک مبلغ سرمایه گذاری را فاش نکرده‌اند؛ اما بایگانی‎های SEC حاکی از آن است که کمبریج بلاکچین در نه ماه اخیر، مبلغ 3.5 میلیون دلار را در قالب سرمایه‎ای جدید از چندین سرمایه گذار دریافت کرده است.

پس از آن، 7 میلیون دلار در دوره سرمایه گذاری سری A، در ماه می 2018 دریافت شده و در کل مجموع سرمایه، به مبلغ 10.5 میلیون دلار می‌رسد. نخستین 7 میلیون دلار (که در بالا اشاره شد)، شامل 4 میلیون دلار سرمایه جدید، و 3 میلیون دلار اوراق قرضه قابل تبدیل است که از سوی چندین سرمایه گذار شامل HCM Capital، شاخه VC (سرمایه گذاری ریسک پذیر) از Foxconn (که آیفون را برای اپل تولید کرد)، و همچنین Digital Currency Group، تأمین شده است.

3.5 میلیون دلار بعدی هم توسط پی پال و Omidyar Network، شرکت سرمایه‎گذاری خیریه راه‌اندازی شده توسط بنیان‎گذار eBay (پدر سابق پی پال) ( eBay، مسبب رشد فعالیت‎های اقتصادی بعدی امیدیار نظیر اسپین آف سرمایه گذاری، و سایر سرمایه گذاری‎های وی در آینده بود)، تأمین شد. به این ترتیب، سرمایه گذاری پی پال کم، اما از لحاظ نمادین مهم است.

با توجه به سهم اندک پی پال در سرمایه گذاری، سخنگوی پی پال طی ایمیلی به کوین دسک (CoinDesk) گفت:

ما در کمبریج بلاکچین سرمایه گذاری کردیم؛ چرا که این شرکت در حال به‌کارگیری بلاکچین در هویت دیجیتال است؛ به گونه‎ای که به اعتقاد ما می‌تواند به نفع شرکت‎های خدمات مالی، از جمله پی پال باشد.

این سرمایه گذاری به ما اجازه می‌دهد که به دنبال همکاری‎های بالقوه برای استفاده از فناوری بلاکچین باشیم او تأیید کرد که کمبریج بلاکچین، اولین سرمایه گذاری پی پال در یک شرکت بلاکچین است. مسابقه‌ای که در لوکزامبورگ برگزار شد متئو کامنز (Matthew Commons) مدیرعامل کمبریج بلاکچین گفت پی پال در سال‎های قبل نیز به طریقی با استارت‎آپ تشخیص هویت وی در ارتباط بوده است.

به عنوان مثال، کمبریج یکی از گروه‌های کوچک استارت‌آپی بود که در برنامه شتابدهنده “Fintech Europe 2018” توسط پی پال حمایت شد. کامنز در مصاحبه با موین دسک گفت “نیک‌بختانه کمبریج بلاکچین با LuxTrust همکاری کرده ‎است که توسط دولت لوکزامبوگ و مؤسسات مالی منطقه حمایت می‎شود. پی پال نیز همه دفاتر مرکزی اروپائی خود را به لوکزامبورگ انتقال داده و در آنجا مجوز بانکی گرفته است.

بنابراین یک رابطه دوستانه طبیعی بین ما شکل گرفت.” وی افزود: اکنون نمی‌توانیم به‌طور خاص درباره کارهای تجاری خود صحبت کنیم؛ چرا که هنوز در حال انجام تحقیقات هستیم. اما گمان می‌کنم واقعیت این است که ما در لوکزامبورگ جای خود را پیدا کردیم و آن‌ها (پی پال) نیز حضور گسترده‌ای در آن‎جا دارند که این باعث بهبود اوضاع می‎شود

کامنز گفت، در واقع در پایان سال 2018، کمبریج همکاری مستقیم با گروه سرمایه گذاری پی پال را در خارج از سن خوزه (San Jose) آغاز کرد که در نهایت به سرمایه گذاری منجر شد. پایگاه‎های کمبریج بلاکچین مستقر در ماساچوست، با استفاده از بلاکچین، داده‎ها را ارزیابی کرده و به اشتراک می‌گذارند و با چنین ظرفیتی، این شرکت قادر است هر نوع دفتر کل توزیع شده عمومی یا خصوصی را به اجرا درآورد.

این استارت‌آپ هم‎اکنون 15 کارمند در دفاتر ایالات متحده، پاریس و پایگاه تازه تأسیس خود در پکن دارد. منافع کمبریج بلاکچین در جمع‌آوری اطلاعات شخصی و داده‎های شناخت مشتریان (KYC) است که بررسی آن‎ها برای افتتاح حساب در بانک‎ها و سایر ارائه دهندگان خدمات مالی، ضروری‎ست؛ اگرچه این شرکت پیش‎تر با همکاری Foxconn بر روی داده‌های تجاری حساس زنجیره تأمین کار کرده است. این استارت‌آپ بخشی از بنیاد غیرمتمرکزی‌ست که Enterprise Ethereum Alliance، R3، IBM Blockchain و Hyperledger در زمره اعضای آن به شمار می‎روند.

این شرکت با وجود محدودیت‎های سخت‎گیرانه اروپایی، نظیر مقررات حفاظت کلی داده‎ها (GDPR) و دومین دستورالعمل اجرائی پرداخت‎ها در اروپا (PSD2)، تجربیات عملی مفیدی کسب کرده است. کمبریج مدعی‎ست که با به اشتراک گذاری محدود، اما مؤثر اطلاعات شخصی می‎تواند به کاهش کپی برداری وسیع KYC که امروزه رایج شده است، کمک نماید.

این یک مورد استفاده واضح برای پی پال و همچنین پلتفرم‎های دیگری نظیر Venmo ، Hyperwallet و Swift Financial است؛ چرا که این شرکت‎ها صدها میلیون حساب کاربری در سراسر جهان دارند. کامنز گفت، قطعاً پی پال پیش از انتخاب کمبریج، شرکت‎های بلاکچین بسیاری را مورد بررسی قرار داده است و وی “بسیار مفتخر” است که از میان آن‌ها برای سرمایه گذاری انتخاب شده و با همکاری یک شرکت پرداخت، به کشف موارد استفاده از اطلاعات شخصی می‎پردازد.

وی این‌گونه نتیجه گرفت: اگر به دنبال کمک گرفتن برای رهگیری یک سیستم هویت توزیع شده هستید، داشتن چنین شریکی بسیار فوق‌العاده است

 

درباره‌ی CryptoAdmin

همچنین ببینید

صعود بیت‌کوین به ۱۵۰ هزار دلار تا چهار دیگر

صعود بیت‌کوین به ۱۵۰ هزار دلار تا چهار سال آینده

جاش ریجر(Josh Rager) یک تحلیل‌گر و سرمایه‌گذار صنعت رمزارزی اخیرا با انتشار یک پست توییتری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *