خانه / آموزش / مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال یا مفهوم فارم ماینینگ چیست؟

مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال یا مفهوم فارم ماینینگ چیست؟

فارم ماینینگ چیست؟ این سوال یکی از سوال های اساسی است که برای تمام تازه کارهایی که در زمینه استخراج ارز دیجیتال فعالیت میکنند ممکن است بوجود بیاید.

در این مقاله قصد داریم پاسخ سوالاتی از قبیل فارم ماینینگ چیست ، چگونه میتوان یک فارم ماینینگ ایجاد و آن را اداره و مدیریت کرد را ارائه کنیم با کریپتولند همراه باشید.

مفهوم فارم ماینینگ

اگر بخواهیم دقیق توضیح دهیم فارم ماینینگ چیست میگوییم به یک محل مشخص که میتواند ابعادی از یک اتاق کوچک یا یک سوله بزرگ را شامل شود و برای قرار دادن تعدادی اسیک ماینر (بسته به شرایط موجود از آن استفاده میشود) در اصطلاح فارم ماینینگ میگوییم.

حال با مفهوم کلی اینکه فارم ماینینگ چیست آشنا شدیم ، میخواهیم با ساختار کلی فارم ماینینگ آشنا شویم .

یک فارم ماینینگ میتواند از چند تعداد محدود تا چند هزار اسیک ماینر ، همراه با منبع تغذیه همراهشان که در ساختاری قفسه مانند مرتب شده اند تشکیل شود. هرچه فارم ماینینگ بزرگتر باشد ، به تجهیزات خنک کننده بیشتر و قوی تر برای آن نیاز است.

از آنجایی که برای اطمینان از درست کار کردن ماینر ها نیاز است ، افرادی برای سرکشی به آن ها حضور داشته باشند این افراد بسته به وسعت فارم از یک نفر و گاهی تا صد نفر هم میشوند.

مراحل ایجاد فارم

دانستیم فارم ماینینگ چیست ، حال میخواهیم بدانیم برای ایجاد یک فارم ماینینگ به چه مواردی نیاز داریم.

استفاده از مشاوره و راهنمایی یک تیم طراحی فرم حرفه ای

مشاوره  به شما کمک میکند تا بدانید متناسب با بودجه ای که دارید ، اندازه محیط و نوع برقی که در اختیار دارید(آمپر برق صنعتی شما بسیار تاثیر گذار است.) چه اسیک ماینری را انتخاب کنید تا زودترین بازگشت سرمایه و سود دهی را داشته باشید.

همچنین این تیم با بررسی رایط محیطی سیستم خنک کننده ای را طراحی میکنند که بتوانید در آن با حداقل هزینه بهینه ترین خنک کننده را برای فارم خود ایجاد کیند.

کیف پول

از آنجایی که در فارم ماینینگ تعداد ماینرهای شما زیاد است ، و میزان استخراج هم زیاد است ، برای محافظت از ارزهای استخراج شده نیاز است امن ترین کیف پول را انتخاب کنید. که انواع مختلفی از جمله انواع تحت وب و بصورت سخت افزاری میباشد که هرکدام مزایا و معایب خود را داراست.

برق مورد نیاز

برق مصرفی فارم شما کاملا وابسته به وسعت فارم شما بستگی دارد . علاوه براین ها هرچه برقی که شما تامین کرده اید آمپر خروجی بیشتر ارائه کند تجهیزاتی که برای حفاظت از دستگاه های ماینر بکار میبرید مانند فیوزها ، ابزارهای محافظت در برابر کاهش و افزایش ولتاژ و بطور کل مشکلات مربوط به جریان الکتریکی ، گران تر میشوند.

پیاده سازی این ها با افزایش فارم ماینینگ شما تخصصی تر نیز میشود.

تهویه و خنک کننده

در این بخش از مقاله فارم ماینینگ چیست میخواهیم به بررسی روش کنترل حرارت ایجاد شده توسط ماینرها بپردازیم. حرارت تولید شده توسط اسیک ماینر ها بخصوص وقتی تعداد آن ها زیاد میشود ، بسیار بالاست.

حرارت بالا ممکن است باعث آسیب رسیدن به تجهیزات ماینینگ شما شود.

استخراج ارز دیجیتال

برای انتقال حرارت به بسته به وسعت اینکه فارم ماینیگ چقدر باشد این تجهیزات از یک فن ساده گرفته تا مبدل های انتقال هوا ، روغن های مینرال و یا سیستم های خنک کننده آبی میتواند متغیر باشد.

البته همیشه نیاز به تجهیزات خنک کنندخ پیشرفته نیست و تعیین اینکه چه نوع سیستمی استفاده شود نیاز به بررسی تخصصی توسط متخصصین راه اندازی فارم دارد.

علت استفاده از اسیک در فارم ماینینگ

پس از بررسی اینکه فارم ماینیگ چیست و چگونه میتوان یک فارم راه اندازی کرد . میخواهیم به بررسی این بپردازیم که چرا در فارم از اسیک ماینر بجای ریگ استفاده میشود.

در ابتدای ظهور ارزهای دیجیتال ، استخراج اینگونه ارزها به خاطر سختی شبکه پایین با یک pc ساده نیز امکان پذیر بود ، در همان دوران افرادی با استفاده از برنامه نویسی توانستند از پردازش GPU برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنند اما با گذر زمان GPu ها دیگر پاسخگو نبودند و اسیک ماینرها جایگزین شدند. برای اطلاع بیش تر در مورد اسیک ماینر ها ، مقاله اسیک ماینر چیست را به شما توصیه میکنیم .برای راه اندازی فارم و فارم ماینینگ متخصصین ما در کریپتولند تماس حاصل فرمایید .

افزایش شرکت‌هایی که به دنبال فارم ماینینگ هستند

هر روز بر تعداد شرکت‌های سرمایه گذاری که به دنبال راه اندازی فارم‌های ماینینگ هستند افزوده می‌شود؛ چرا که ساده‌ترین راه برای ورود به بازار پر سود ارز دیجیتال است. با افزایش آگاهی نسبت به رمز ارز‌ها تعدادی از شرکت ها به دنبال آن هستند که با سرمایه‌گذاری در این حرفه سهم بیشتری از این کیک را به خود اختصاص دهند.

یکی از نمونه‌هایی که در ICO قدرت گرفته ERC20 است. ERC20 یک پروتکل است که تراکنش‌ ها را اعتبار سنجی می‌کند و از سوء استفاده برخی از ICO ها (عرضه اولیه سکه) جلوگیری می‌کند. در این صنعت هم مانند هر صنعت دیگری ICO هایی وجود دارد که در اجرای این پروتکل اختلال ایجاد می‌کنند تا به اهداف خود برسند؛ با این وجود موفقیت کمی در این کار داشته‌اند و این پروتکل هر روز توسط زیرساخت‌های بیشتری پشتیبانی می‌شود.

اما شیوه سوء استفاده و ایجاد این اختلال چگونه است؟ تعدادی از شرکت‌ها بدون پیشینه قبلی در زمینه بازار رمز ارز‌ها اقداماتی در جهت راه‌اندازی فارم‌های ماینینگ انجام داده‌اند. دو عامل را می‌توان در این اتفاق موثر دانست. اولین عامل به صرفه بودن هزینه برق در برخی از مناطق است. عامل دوم این است که ایسیک‌ها هم اکنون برق کمتری مصرف می‌کنند، انعطاف‌پذیر‌تر هستند و این امکان را به وجود می‌آوردند که رمز ارز‌های بیشتری را پوشش دهند. فارم‌های ماینینگ راهی بسیار خوب برای به دست آوردن رمز ارز‌های ارزان‌تر هستند. آنها می‌توانند رمز ارز‌های به دست آمده را برای برق و بخش‌های دیگر هزینه کنند و توکن‌های خود را تا زمان مناسب شدن موقعیت بازار نگهداری کنند.

ورود شرکت‌های جدید به بازار ماینینگ رمز ارز به چند دلیل اهمیت دارد. اول کمک به شکستن انحصار فارم‌های ماینینگ است و تاثیر آنها را بر جهت دهی بسیاری از رمز ارز‌ها کاهش می‌دهد. دوم به توزیع کوین‌هایی که به تازگی استخراج شده‌اند کمک می‌کند و تضمین می‌کند که افراد کمتری کنترل بخش زیادی از رمز ارز‌ها را به صورت متمرکز در اختیار داشته باشند.

بهترین ریگ‌های ماینینگ اغلب هش ریتی در حدود 1GH/s را برای بیت کوین ارائه می‌دهند. برای اغلب ارز‌های دیگر نیز قدرت نسبت به فارم‌ها به همین اندازه ضعیف است. با سرعت تغییرات بیت کوین و سایر ارز‌های دیجیتال، برای اجرای عملیات ماینینگ کامل شما باید به طور منظم تجهیزات جدید را خریداری کنید. علیرغم این، فارم‌های ماینینگ هم‌چنان وجود دارند و در حال فعالیت و توسعه و درآمد‌زایی هستند؛ زیرا مدل کسب و کار فارم بلند مدت است و نوسانات کوتاه مدت بازار بر آنها اثر ندارد.

بزرگ‌ترین فارم ماینینگ جهان

در حال حاضر بزرگ‌ترین فارم ماینینگ، Bitcoin mine واقع در پارک صنعتی SanShangLiang در 400 مایلی پکن است. این فارم بیت کوین متعلق به بیت مین است. شرکتی مستقر در پکن که نه تنها ماینینگ را انجام می‌دهد بلکه دستگاه‌های ماینینگی می‌سازد که می‌توانند میلیارد‌ها محاسبات را در هر ثانیه انجام دهد. Bitcoin mine دارای هشت ساختمان با 25000 دستگاه است که توسط 50 نفر مدیریت می‌شود. علاوه بر این استخر Antpool متعلق به بیت مین یکی از بزرگ‌ترین استخر‌های جهان است. بیت مین به تازگی سرمایه‌گذاری جدیدی نیز در سانفراسیسکو به صورت Joint venture (سرمایه‌گذاری مشترک) انجام داده است. این شرکت علیرغم پیدا شدن رقبای جدید و قدر در بازار همچنان تلاش می‌کند تا شرایط تک قطبی را بر بازار تحمیل کند. اما با ورود سرمایه‌گذاران قدرتمند جدیدی که این حوزه را بسیار سودآور می‌بینند نمی‌توان پیش بینی کرد این رویکرد تک قطبی تا کی ادامه خواهد داشت.

درباره‌ی CryptoAdmin

همچنین ببینید

روش محاسبات در استخراج بیت‌کوین

روش محاسبات در استخراج بیت‌کوین

در این مقاله کریپتولند (cryptooland) به این مطالب می‌پردازیم که محاسبات ماینینگ چگونه است؟ چرا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *