خانه / اخبار / کلاهبرداری میلیاردی رمزارز وان کوین

کلاهبرداری میلیاردی رمزارز وان کوین

یک خانم بلغاری با کمک برادرش نزدیک به  ۴ میلیارد دلار سرمایه از سراسر دنیا با پیش فروش رمزارز  وان کوین جمع آوری کردند. روز گذشته برادر این خانم در فرودگاه لس آنجلس دستگیر شد اما همچنان جست و جوها برای یافتن خانم ایگناتوف ادامه دارد.

خانم روژا ایگناتوف (Ruja Ignatova) با مشارکت برادرش کنستانتین، در سال ۲۰۱۴ شرکت وان کوین را در بلغارستان تاسیس کرد که موضوع فعالیت آن فروش محصولات آموزشی بود اما رفته رفته در کنار آن توکن وان کوین نیز تبلیغ و از مشتریان دعوت می شد که با خرید این کوین در شرکت، سرمایه گذاری کنند.

بر اساس گزارش کریپتولند (cryptooland) چندی بعد شرکت وان کوین تبلیغات وسیعی برای جذب سرمایه به شکل ارز دیجیتال وان کوین آغاز کرد. شعبه جدید خود را در دبی و شرکت دیگری در بلیز (آمریکای مرکزی) تاسیس نمود. همچنین در هند و کشورهای اروپایی نیز با وعده سودهای بالا و با به کار گیری بازاریابی شبکه ای در چندین سطح اقدام به جذب سرمایه کرد.

علاوه بر این، شرکت وان کوین مدعی بود که این کوین قابل استخراج بوده و فارم های ماینینگ آن در بلغارستان و هنگ کنگ قرار دارد. بنابراین ظرفیت سرمایه گذاری جداگانه ای برای توسعه فرآیند استخراج این کوین ایجاد کرد.

کلاهبرداری 4 میلیارد دلاری یک خانم با معرفی ارز دیجیتال وان کوین


این شرکت توانست در مدت ۳ سال از مردم کشورهای ویتنام، هند، ایتالیا، لهستان، بلغارستان و دیگر کشورها سرمایه ای حدود ۳٫۸ میلیارد دلار جمع آوری کند. اواخر سال ۲۰۱۷، حدود ۱۸ ماه پیش شرکت وان کوین اعلام کرد به علت ارتقا سیستم های فنی به مدت دو هفته تعطیل است.

از آن پس خانم ایگناتوف و بردارش از دسترس خارج و با ۳٫۸ میلیارد دلار سرمایه ناپدید شدند. حالا قربانیان بیشماری از کشورهای مختلف در حساب دیجیتال خود، مقداری وان کوین دارند که با هیچ ارزی قابل معاوضه نیست و با آن هیچ چیزی نمی توان خرید.

روز گذشته، پلیس نیویورک از دستگیری کنستانتین ایگناتوف در فرودگاه بین المللی لس آنجلس خبر داد و اعلام کرد خانم ایگناتوف به جرم پولشویی و کلاهبرداری تحت تعقیب است.

درباره‌ی CryptoAdmin

همچنین ببینید

پرش بعدی بیت کوین 6000 دلار

پرش بعدی بیت کوین 6000 دلار

طبق گزارش CNBC، برایان کلی بنیانگذار و مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری در زمینه ارز دیجیتال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *