خانه / معرفی ارزهای دیجیتال / تتر (Tethe) چیست ؟

تتر (Tethe) چیست ؟

تتر یک ارز ترکیبی است. ترکیب ارز دیجیتال و فیات را در نظر بگیرید. قیمت آن متناسب با قیمت ارز فیات دلار است. دلار ارزی است که تتر از آن معمولا استفاده می‌کند. قیمت آن مساوی با قیمت دلار در نظر گرفته می‌شود. هدف این است که یک تتر دقیقا یک دلار قیمت داشته باشد.

در واقع نسخه مجازی دلار است. یک ارز دیگر که تتر از آن استفاده می‌کند یورو است. همچنین تتر در آینده از ین نیز پشتیبانی می‌کند.

تتر از نوسانات ارزهای دیجیتال در امان است اما نسبت به نوسان قیمتی ارزهای فیات در امان نیست. مثلا اگر ارزش دلار طی یک حادثه نصف شود ارزش تتر شما نیز نصف می‌شود.

تتر چطور کار می‌کند؟

از نظر فنی تتر از بستر Omni استفاده می‌کند. این بستر برای دارایی‌های مختلف دیجیتال مورد استفاده قرار گرفته است که مرتبط با بلاک چین بیت کوین هستند. البته همچنان بانک‌های مرکزی می‌توانند دارایی‌هایی را ایجاد کنند که دارای ارزش هستند.

اگر تتر فقط ادعا کند که توکن‌های آنها ۱ دلار ارزش دارند این ادعا بدون هیچ مستندی اشتباه است. اگر تتر هیچ ارزشی نداشته باشد حتما باید با ذخایر واقعی دلار پشتیبانی شود. برای اینکه ۱ تتر با یک دلار هم ارزش باشد باید هر وقت که ضرورت ایجاب کرد بتوان آن را با یک دلار معاوضه کرد. در حال حاضر این امکان تنها در صرافی Kraken فراهم است.

همچنین هر دلاری که به بانک Kraken فرستاده می‌شود نیز باید قابل تبدیل به ۱ تتر باشد. این فرایند با سیستم تبدیل دلار به تتر امکان پذیر شده است. این سیستم به صورت غیرمستقیم از یک ارز دیجیتال دیگر (بیت کوین) برای این کار استفاده می‌کند.

به طور خلاصه تنها دلیلی که ۱ تتر ۱ دلار می‌ارزد این است که صرافی برای هر تتر موجود یک دلار را به عنوان ذخیره نگه‌داری می‌کند. البته بعضی‌ها اقدامات وب‌سایت تتر را زیر سوال می‌برند.

این مکانیزم نشان می‌دهد که تتر به صورت اجتناب ناپذیری، به صورت متمرکز اداره می‌شود. عملکرد سیستم وابسته به این است که تتر بخواهد و بتواند این نرخ برابری را حفظ کند. به عنوان مثال: اگر ذخایر دلار Kraken به خاطر فروش تترهای مشتری‌ها، به پایان برسد تتر باید دلار مورد نیاز Kraken را فراهم کند. در غیر این صورت این سیستم از هم می‌پاشد.
این مطلب را از دست ندهید: مصاحبه با مدیرعامل ماینرگیت (MinerGate) درباره استخراج ارز دیجیتال

تتر وابسته به رابطه مالی خوب با مقامات دولتی است. یک مدل پر ریسک دیگر شامل استفاده از ارزهای دیجیتال است که به ارز فیات وابسته نیستند. به عبارت دیگر تتر نیازمند هیچ نوع اجازه‌ای نیست و نمی‌تواند مورد سانسور قرار بگیرد. کاربران تتر باید هویت خود را تایید کنند.

 

درباره‌ی CryptoAdmin

همچنین ببینید

بیت تورنت (Bittorent) چیست؟

بیت تورنت (Bittorent) چیست؟

امروزه بسیاری از کاربران اینترنت با پروتکل همتا به همتای بیت ­تورنت که توسط شخصی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *